Minimum Maliyet Maksimum Fayda

Onur KESKİN > Dijital Pazarlama > Minimum Maliyet Maksimum Fayda

İktisat biliminin sorduğu sorulardan en temel olanı minimum maliyet maksimum fayda nın sağlanmasıdır. Reklam ve tanıtım giderleri günümüz işletmelerinin sabit maliyetleri arasına girmiştir. Özellikle E-Ticaret başta olmak üzere hemen her sektörden her seviyeden işletmenin dijital reklam mecralarında bulunması işletmenin rekabet edebilirliği ve sürdürülebilirliği için elzemdir.

Türkiye ekonomik pazarını referans aldığımızda 62 milyon internet kullanıcısı , 54 milyon sosyal medya kullanıcısı olduğu gerçeği göz önünde bulundurulursa , dijital pazarlama ve reklamcılık faaliyetlerinin işletmeler için hayati önemi net şekilde ortaya çıkmaktadır.

Bursa Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama ve reklam faaliyetleri denilince akla gelen iki önemli mecra sosyal medya ve google ads reklam çeşitleridir. İşletmeleri marka bilinirlikleri , satış pazarlama ve tanıtım faaliyetleri için dünya genelinde yoğun şekilde kullanılan dijital reklam modüllerinin stratejik ve bilinçli kullanımı işletmelere adeta çağ atlatmaktadır. Bu sebeptendir ki kulaktan duyma bilgilerle dijital pazarlama bilgi birikimi olmayan kişilerin kendi başlarına açacakları reklamlar işletmenin pazarlama bütçesini sokağa atmasından öteye geçemiyor!

Dünyanın içinde bulunduğu buhranlı pandemi döneminde dijitalin önemi her mecrada daha da ön plana çıktı. Türkiye’de her geçen gün e-ticaret firmaları girişimciler tarafından büyük bir şevkle, fakat çoğunluğu çok az e-ticaret bilgisiyle açılmakta. Yeni açılan E-ticaret firmalarının %70’i gibi çok ciddi rakamı ilk altı ayda ticari faaliyetini sonlandırmakta. Bunun sebebi, e-ticaretin sanılanın aksine ciddi emek+para(sermaye)+zaman ve nitelikli dijital pazarlama bilgisine sahip olunması gerçeğinin göz ardı edilmesi. İşletmelerin çoğu kısıtlı dijital pazarlama bütçelerini hedef kitle gözetmeksizin açmış oldukları reklamlarla yakmakta.

Çoğu firma sahibi başta sosyal medya reklamları olmak üzere google ads reklam panellerini kullanıyor. Fakat kervan yolda düzülür mantığıyla hatalı ve bilinçsiz açılan reklamlar işletmeye karşılıksız maliyet olarak yansıyor! Öz sermayesi zayıf firmalar sabit giderlere çok fazla katlanamayarak kısa sürede ticareti maalesef terk ediyor.

Sektördeki tempolu büyümeyi görerek bu alanda hizmet veren dijital pazarlama uzmanı Onur Keskin , yerel Bursa işletmelerine en güncel sosyal medya ve google ads reklam panellerinin hizmetini sunarak danışmanlık verdiği firmaların satışlarını katlıyor. Üstelik bu hizmeti firmanın mali durumunu referans alarak en makul dijital pazarlama bütçeleri ile gerçekleştiriyor. Şimdi sizde kendiniz ve firmanız için basit ve mükemmel bir karar alarak bizimle irtibata geçin. Size ticaretin zorlu yollarında yol gösterici olalım….

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Şimdi Ara